BLOG

2.12.2009

Tak jsme se dostali ještě k dalším fotkám. Kdybyste se teda někdo (kdo tam náhodou nebyl/a) chtěli podívat, jak se staví, jak to vypadá v zákulisí, tak tyhle jsou přesně pro vás.

26.11.2009

Tak jsme se neočekávaně konečně vzchopili a vložili do galerie nějaké fotografie ..... tak se mrkněte, máte-li zájem.

Jinak se právě začínáme připravovat na další ročník. Nejdřív nás tedy čeká ta nepříjemná část, tak doufáme, že to pak zase bude stát za to.

Mějte se krásně a těšíme se na vás i na vaše komentáře a připomínky.

9.06.2009

Mrkněte se na Facebook a pokud "to" používáte, uvítáme když si přidáte stránku do oblíbených a budete šířit a sdílet info o festivalu s Vašimi přáteli.

23.04.2009 - Colour Meeting 2009 bude!

Svět se nám asi smršťuje, nastal čas zkracování, jak praví klasik a všechno se navíc ještě propojuje. Internet, wifi, bluetooth... v muzice je to zřetelné na první pohled. Norové hrají irskou muziku, Skoti balkánskou, Romové r'nb, Indiáni hardcore, Slováci blues (dost dobře!), Češi funky a Japonci úplně všechno. A jak to všechno nabírá obrátky, tak dříve nám tak exotické pojmy, jako komoditní burza, Dow Jones index a finanční krize, se teď přenášejí přes oceán jako epidemie ptačí chřipky. A tak jsme si ještě v únoru nebyli jisti, jestli letos vůbec Colour Meeting bude. A ejhle - bude!  více >

Svět se nám asi smršťuje, nastal čas zkracování, jak praví klasik a všechno se navíc ještě propojuje. Internet, wifi, bluetooth... v muzice je to zřetelné na první pohled. Norové hrají irskou muziku, Skoti balkánskou, Romové r'nb, Indiáni hardcore, Slováci blues (dost dobře!), Češi funky a Japonci úplně všechno. A jak to všechno nabírá obrátky, tak dříve nám tak exotické pojmy, jako komoditní burza, Dow Jones index a finanční krize, se teď přenášejí přes oceán jako epidemie ptačí chřipky. A tak jsme si ještě v únoru nebyli jisti, jestli letos vůbec Colour Meeting bude. A ejhle - bude!

Colour Meeting se snaží obsáhnout co nejširší spektrum současné hudby, která je jakýmkoli způsobem napojena na původní a tradiční kultury. Máme na mysli naše vlastní kořeny, ale také kulturu dalších národů a menšin, které tady žijí již po staletí nebo k nám přicházejí nyní. Vzájemné poznání nám všem ušetří zbytečné nedorozumění a konflikty. Nezáleží na tom, z které strany muzikanti a ostatní umělci k tradici přistupují, jestli se snaží najít její původní podobu nebo ji občerstvují současnými trendy anebo ji používají jen jako inspiraci. Podstatná je otevřenost a pravdivost v tom, co dělají, což by zpětně mělo inspirovat nás ostaní v našich vztazích a v životě. A tak se zde objevují styly jako folk, hiphop, world music, jazz, reggae, ska, metal aj. Letos jsme se ale rozhodli zaměřit se více jedním směrem a to na naše vzájemné soužití s naší největší "menšinou" - Romy. Takže budete mít možnost vidět výstavy, slyšet povídání a diskutovat a snad se i něco vzájemně přiučit a samozřejmě slyšet i něco cikánské muziky. Ale protože chceme mít Colour Meeting barevný, najdete zde i ostatní žánry, např. ska, náš oblíbený dub, folk a snad i jiné. A navíc samozřejmě taky divadla, filmy, koutek pro děti, výborné jídlo a hlavně to, co u nás všichni oceňují: nádherné místo mezi Synským rybníkem a hradbami a skvělou atmosféru. Těšíme se na vás!

A abyste se mohli těšit i vy, tady je pár prvních potvrzených jmen: ZDENĚK BÍNA (ex -123 min.) - sólo, AMIT CHATTERJEE - Ocean On Fire (IND /CZ), TERNE ČHAVE, DUB O NET, SHAHAB TOULOUIE TRIO, GREEN SMATROLL, ORKESTRA DEL SOL (SCO), TRAIO ROMANO (F) a IKA KRAJČOVÁ (SK). A brzy se tady objeví další jména.