BLOG

09.07.2010

Výstava fotografií OBNOVITELNÉ ZDROJE ENERGIE je prodloužena do konce července. Můžete ji zhlédnout v Centru Bohuslava Martinů v Poličce. Více informací o výstavě najdete v programu letošního festivalu.

21.06.2010

Colour Meeting 2010 je úspěšně za námi. Na exaktní hodnocení je ještě příliš brzy, ale ohlasy jsou zatím pozitivní. Trošku nás potrápilo počasí (v pátek déšť a v sobotu zima), ale jinak všechno běželo podle plánu. Každopádně vám budeme vděčni za kladné i kritické připomínky, které nám můžete zanechat v rubrice KNIHA NÁVŠTĚV.

A pro připomenutí extatických i těch jednoduše příjemných momentů na pódiu i v publiku se můžete podívat na první fotky ve FOTOGALERII

19.06.2010

Páteční večer dopadl skvěle, pršet začalo až teprve po skončení koncertů. V sekci FOTOGALERIE najdete prvních pár fotek. A dnes neprší vůbec, takže přijďte, bude to jízda!

18.06.2010

Máme za sebou první den festivalu s vernisáží prací studentů školy Veroniky Bromové a promítáním indického filmu Om Shanti Om, mimochodem naprosto úchvatného svou pověstnou bollywoodskou všežravostí, bylo tam asi opravdu všechno - komedie, drama, romantika, láska, thriller, mystika, western, ... :-). A dnes začínáme v 17:00 v Divadelním klubu s představením Svět podle Fagi Divadla DNO. A hned potom od 18:00 se začne v parku hrát. Předpovědi počasí jsou mírně neurčité, trochu slunce, trochu deště, občas i bouřky, ale tady a teď (cca 14:00) NEPRŠÍ  A zítra to má být ještě o něco lepší - sice chladněji, ale o to míň deště. Takže se nebojte a přijďte!!!

09.06.2010

Ve čtvrtek 17.6. k nám do Poličky zavítá "BOLLYWOOD TRUCK". Určitě ho nepřehlédnete. V odpoledních hodinách jej budete moci spatřit jak brázdí poličské silnice. Přímo na náměstí budete mít možnost přijít k němu blíž a ochutnat skvělý indický čaj, či nechat se zkrášlit hennou. V 19.00hod v Divadelním klubu proběhne vernisáž studentů školy Veroniky Bromové. Jejich výstava DIGITANCE bude jistě zajímavou součástí celého festivalu. Čtvrteční večer nám zakončí indický film OM SHANTI OM.

03.06.2010

Máme pro Vás aktuální zprávu - páteční odpoledne nezůstane bez divadla!!! Podařilo se nám získat skvělé DIVADLO DNO z Hradce Králové s jejich novinkou SVĚT PODLE FAGI. Budete mít jedinečnou příležitost zhlédnout divadelní stvárnění komiksů stoupající třináctileté hvězdy "Fagi Comiksové", která se objevila v lednu na Facebooku. Divadlo ji oslovilo a dostalo svolení inscenovat její příběhy. Krátké příběhy s šokujícími pointami. Hrané nejdivočejšími předměty. Filmová projekce klípku stejného druhu. Živá hudba divokých rytmů. Zkratka, střih, vtip, gesto...to je arzenál, kterým FFK útočí na Vaše bránice. Nenechte si ujít v pátek v Divadelním klubu.

 

29.05.2010

Představení souboru Tantehorse - Vagabundi je bohužel pro nemoc zrušeno. Hledáme náhradu.

27.05.2010

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK ZAHÁJEN!!!!

KDE? - Knihkupectví Martin Dolejš Polička, IC Polička, IC Svitavy, IC Litomyšl

VSTUPNÉ NA OBA DVA DNY POUHÝCH 190,- Kč!!!!!!!!

17.05.2010

Na programu najdete také odkazy na dvě příjemné kapely z blízkého okolí - BLUEMY a HOOCHACHOS, které budou zahajovat festival v pátek v podvečer. Poslechněte si je na jejich Bandzone profilech.

 

27.04.2010 - Kompletní program festivalu zveřejněn!

Sláva nazdar výletu, komplet program už je tu! Tedy přesněji řečeno v sekci Program. Doufáme, že se vám bude líbit, v tom případě šiřte tu zprávu dál. Kromě již dříve ohlášených jmen (viz níže) se nám podařilo ulovit další skvělé kapely, z nichž některé budete dobře znát a jiné budou velmi příjemným překvapením.

Na prvním místě musíme s hrdostí ohlásit výjímečný projekt, o jehož uvedení v rámci Colour Meetingu usilujeme už 4 roky. And now... Jedna z nejoriginálnějších kapel české metalové scény - SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY ve společném vystoupení s moravskou cymbálovkou, tak, jak je znáte z jejich vavříny ověnčených studiových alb "Relic Dances" (produkoval Tomáš Kočko, který hrál na CM v roce 2003) a "Osamělí". Dlouhé čekání se, jak se zdá, vyplatilo. SSOGE právě nyní dokončují nahrávání nového alba, kde moravská melodika a tradiční lidové nástroje opět zazní v extatickém spojení s hutnými metalovými kytarami a rytmikou a Colour Meeting bude jeden z prvních koncertů k tomuto novému albu. Tak na to se těším!!!

Naším esem v rukávu jsou v Poličce milovaní, ale stále neokoukaní DVA z Hradce Králové ( BTW pokud hledáte opravdu originální vyzvánění na váš mobil, DVA vám připravili ale faaaaaaakt nádhernou kolekci "Ringtones for Mobile uPhones", kterou si můžete zdarma stáhnout ZDE). DVA jsou ale velmi vytížení a proto jediný čas, kdy mohli v Poličce vystoupit je sobota 14:30, tzn. že budou hrát jako první sobotní kapela! Přijďte proto včas!

A jedeme dál! NUCK CHORRIS GANG se svým Biorapem a 100% karate vás zcela jistě vyžhaví na patřičnou teplotu a vy zapomenete na zemskou tíži, co vás tíží a zjistíte, že karate je váš život, vaše láska. Také NCG právě dokončili nové album a vy budete mít (doufejte) šanci, spatřit je v nových úborech a s novou show. Neváhejte!

Colour Meeting byl od svého počátku festivalem se zahraniční účastí a to občas i hvězdnou (Kapela ze wsi Warszawa, CM 2002). Díky krizovým rokům je letos nabídka zahraničních hvězd poněkud chudší, ale i ta jedna stojí za to. Křehká a nostalgická, ale také velmi sexy, vtipná a zábavná je písničkářka K.C. MCKANZIE, která vystoupí v sobotu spolu se svým basistou Budi, idolem všech ženských srdcí... Poslechněte si je na webu a schválně jestli uhádnete, odkud jsou? Jen poslouchat, číst až potom!

Pod novým jménem TEMPORAL LOOP na české hudební scéně se skrývá překvapení pro znalce a pamětníky kapely Wooden Toys, která tady brázdila festivaly a kluby v 90. letech. Vzpomínám na jejich koncert nahoře v Tyláku jako na jeden z nejlepších živých koncertů, co jsem zažil. Hypnotická hudba, co vtahovala lidi do transu jako houba, zážitek srovnatelný s Hypnotics v jejich nejlepších letech s Bouramou. V Temporal Loop se sešli původní členové Wooden Toys kytarista Pavel Richter a perkusista Tonda Hlávka, dalšími muzikanty jsou hrdelní zpěvák Ivo Charitonov a DJ Jonáš Richter.

Pro zasvěcené bude zřejmě další kapela mírným šokem, tohle na Colour Meetingu ještě nebylo: THE SLAPDASH jsou nefalšované rockabilly říznuté punkem a jak sami říkají spousta energie a zábavy. A to bude krásný sobotní (nebo spíše nedělní) závěr festivalu, ne? Miluju rockablily a už bylo na čase, aby to v Poličce nějaká takováhle kapela pořádně rozbalila :-).

D.S. 

 

13.04.2010 - Colour Meeting v novém kabátě!

Festival Colour Meeting vstupuje svým 7. ročníkem do nové etapy své existence. Po předchozí spolupráci původního pořadatele, agentury earth music s občanským sdružením Pontopolis při pořádání festivalu, od letošního roku přebírá Pontopolis organizaci celého festivalu. Ideová kontinuita je zachována díky osobě hlavního dramaturga, kterým je již od počátku Dušan Svíba. Všichni doufáme, že festival se tímto krokem posune zase o kus dál, především po stránce kvality produkce.

 

V této chvíli právě dokončujeme program celého festivalu a můžeme vás potěšit několika již potvrzenými jmény. Headlinerem sobotního večera bude kapela mýtického lidu Čanki - ČANKIŠOU, která proslula koncerty nabitými energií a divokými rytmy. Ty se pod vedením hlasem i postavou impozantního zpěváka Karla Heřmana po pár minutách mění v divoký taneční rej. A přesně to všichni čekáte od vyvrcholení sobotní noci, takže dostanete, co se do vás vejde!

Bonbónkem, na který, jak jsme s potěšením zjistili, se těší mnoho z vás, je skupina HM... Oč jsou Hm... nenápadnější, o to jsou zábavnější a také větší překvapení pro ty, kdo je neznají. V Hm... se sešli muzikanti z Tata Bojs, Oswald Schneider a OTK a kromě vlastních textů zhudebnňují i básně českých básníků. Hm... jsou vybraná lahůdka na tabuli Colour Meetingu.

Favorit Poličáků i přespolních, jehož písně znáte nazpaměť - PŮVODNÍ BUREŠ je vlastně kapelou na přání. Jejich nesmrtelné hity jako Dezertér, Kůň Przewalského, Malej Johnny nebo Otazníky vykřičníky si s nimi budete moci zazpívat na závěr páteční noci a my doufáme, že vás nakopnou a byste v sobotu odpoledne dorazili na další várku skvělé muziky a divadel.

O další sobotní kapele jsme přesvědčeni, že bude naopak v Poličce trošku objevem. KILL THE DANDIES! vznikli na základě úspěšných The Nihilists a míchají smrtící zvukový koktejl garážového rocku šedesátých let, výrazného zvuku hammondových varhan, analogových syntezátorů a útočných kousavých kytar. Mezi jejich inspirace patří především psychotický rock'n'roll á la The Cramps, lízátkové country balady Lee Hazlewooda a neučesaná syrovost Velvet Underground. Dobrou chuť!

Mezi taháky sobotního večera bude bezesporu patřit také místní legenda, která ale dokázala okouzlit i Franka Zappu - svitavští TOČKOLOTOČ. Jelikož v posledních letech koncertují velmi vzácně, bude Colour Meeting jednou z mála příležitostí tyhle velikány zase slyšet a vidět na vlastní uši a oči. Dámy a pánové, jedinečná šance!!!

Další kapely jsou v jednání, sledujte náš web, kompletní program bude zveřejněn během nejbližších dní!!!

D.S.