BLOG

03.08.2011

Chtěli bychom všem, kteří se podíleli a zapojili do organizace festivalu říci velké DÍKY a také DÍKY všem, kteří přišli a podpořili  celý festival.

23.07.2011

Bohužel jsme museli zrušit vystoupení ZŠ Lačnov. Snad to dopadne příští rok.

23.07.2011

SLUNCE SVÍTÍ SOBOTNÍ PROGRAM MŮŽE ZAČÍT!!!!!!!!!!!!!
Páteční byl výborný, kdo nebyl neváhejte!!!!!!!!!!!!!!!

21.07.2011

Pokud jste se chystali na dnešní divadlní představení ŠŤASTNÝ PRINC a teď máte trochu obavy z deštivého počasí, tak vězte, že nemusíte. Při tomto představení sedí obecenstvo uvnitř suchého a útulně vybaveného teepee (plachta na podlaze, karimatky, možná i polštářky...) a loutky s loučemi (je to přece stínové divadlo!) se pohybují v té psotě venku kolem vás a čím víc se živly projevují, tím máte silnější zážitek. Prostě lahůdka pro náročné publikum jako jste právě VY!!!

A kdyby vám cestou domů bylo přece jen trochu chladno, tak si dáte panáka a horkou sprchu a budete usínat s nádherným pocitem dobře prožitého a krásně zakončeného dne. Já osobně si to nenechám ujít!

D.S.

21.07.2011

Kdo zaváhal včera a nepřišel na indický bonbónek, ať si nenechá ujít další colour pecku a přijde dnes večer do parku u hradeb (od 21:30hod), kde uvidí nevídané - stínové divadlo ŠŤASTNÝ PRINC na motivy anglické pohádky, hrané českými herci s indonéskými loutkami a navíc v indiánském teepee. Snad jen - vemte si teplé oblečení a deku.


www.stastnyprinc.cz
 

18.07.2011

Nezapomeňte ve středu 20. 7. začínáme!!!!!!!!!!!!!!
Od 20:30 hodin v Centru Bohuslava Martinů ve dvoře se můžete těšit na film Milionář z chatrče.

www.youtube.com/watch
 

01.07.2011

!!!!PŘEDPRODEJ VSTUPENEK ZAHÁJEN!!!!!

Neváhejte na oba dva dny za pouhých 190,- Kč

KDE? Knihkupectví Martin Dolejš Polička
           IC Polička, IC Svitavy, IC Litomyšl

14.06.2011

HLEDÁME UVADĚČE!!!!!!!!!!!!NEMÁTE NĚKDO NÁPAD??????????

14.06.2011

Pokud někdo víte, kam umístit plakát či letáček, jsou k dispozici v Divadelním klubu, Centru Bohuslava Martinů či Městské knihovně. Šiřte vše a všude!!!!!!!! Předem děkujeme.

27.05.2011

Už je to uděláno, už je to hotovo - v sekci program najdete kompletní program festivalu. No, jasně, mohlo to být dřív, ale když to letošní jaro bylo tak krásné... Tak snad se vám bude líbit!

10.05.2011

Doufáme, že jste už zaregistrovali naši velkou novinku - změnu termínu festivalu. Věci se mění a občas se mění i některé festivaly. Pravda, jsou i takové, které jsou už deset a více let pořád stejné, včetně kapel, které tam hrají, ale mezi ně snad Colour Meeting nikdy patřit nebude. Takže jsme udělali škatulatabatulatahejbejtese a festival nebude v červnu, jako až doposud, ale o měsíc později, 21. - 23. července. Zatím jsme zaregistrovali více méně kladné a méně více záporné ohlasy. Jak to vidíte vy? Napište nám.

A abyste se už mohli začít těšit, odtajníme vám teď několik prvních potvrzených jmen, doufáme, že vás navnadí:

Jedním z prvních letošních jasných kandidátů na účast v programu byl BIORCHESTR, nevšední folk-trash duo z Brna. Pokud vám to jméno nic neříká, tak vězte, že se jedná o freak projekt bubeníka kapely Květy, Aleše Pilgra, což je pádný důvod zbystřit smysly. AAAleš se u nás objeví i s další skvělou kapelou - TY SYČÁCI, kteří vystoupí v pátek 22.7. se svým programem Bum bum bum. Jak jsme psali výše na Colour Meetingu se kapely neopakují, jedinou výjímkou byli Terne Čhave a letos k nim přibude jemensko-pražská trans-oriental-electro-beat formace AL-YAMAN, která vloni vydala skvělé album Insanyya, což je pádný důvod, aby přijeli znovu. A nové album (Safar-i, své první) vloni vydala i česko-krumlovská parta PUB ANIMALS a to album je tak skvělé, že hned získalo Anděla v kategorii Ska & Reggae, takže se máte na co těšit. Další umělec z nadílky, kterou jsem vám tady dnes vyklopil, má za sebou naopak už spoustu desek a spoustu koncertů, žil a hrál v Londýně i New Yorku, na pódiu se potkal např. s Nickem Cavem a teď už dlouho žije v Praze – Ladies & Gentlemen: PHIL SHOENFELT se svou kapelou SOUTHERN CROSS! To je samozřejmě těžký kalibr a my, abychom vychýlili kyvadlo na opačnou stranu, museli jsme pozvat i nějaké exponentky ženského těžkého kalibru - výsledkem této naší snahy o zachování rovnováhy sil ve věku Vodnáře bude skutečnost, že v sobotu 23.7. brzy odpoledne některé z vás možná malinko vykolejí z normálu ĆOKOVOKO!!!

A brzy budou následovat další lahůdky, čekujte to! D.S.

14.04.2011

Máme tady první lákadlo letošního festivalu. Již ve čtvrtek 21. července v parku u hradeb se můžete těšit na stínové divadlo pro celou rodinu s indonéskými loutkami na motivy anglické pohádky ŠŤASTNÝ PRINC hrané českým souborem v indiánském týpí! Beze slov. Nadšená skupina čerstvých absolventů různých oborů pražské DAMU se rozhodla společně podniknout cestu ke společným motivům divadel různých kontinentů. Našli divadelní formu, která nemá v českém ani evropském kontextu obdoby a originálním způsobem spojuje vizuální krásu exotických dálek, křehkost poetického příběhu a přírodní a přirozenou podstatu všech kultur.

Světově známý dramatik a spisovatel irského původu Oscar Wilde (Jak je důležité míti Filipa, Obraz Doryana Graye, …) je také autorem řady neopakovatelných pohádek. Kromě Slavíka a růže přivedl na svět i Šťastného prince. Příběh, který svým hlubokým poselstvím již 130 let fascinuje děti i dospělé. Příběh setkání vlaštovky a sochy, chudých a bohatých, živých a mrtvých… Příběh světla a tmy

www.stastnyprinc.cz