BLOG

 

 

 

 

 

10.07.2013

ZAČÍNÁME!!!

Je středa 10. července , 19:29 a my za 61minut začínáme s prvním letošním programem - přehlídkou mladých slovenských filmů a filmových tvůrců "Tell it quick!"v letním kině Centra Bohuslava Martinů. Doufáme, že dorazíte v hojném počtu.

Pokud jste si ještě nevšimli na fejsbuku nebo z ústních tamtamů, zitřejší film "Pod sluncem tma" byl zrušen, sice bez našeho přičinění, ale to je málo platné a my se vám omlouváme.

Takže pokračujeme v pátek a to velkolepým divadelním představením norského pouličního divadla Zirkmir s názvem "Ad Undas", od 18:00 na poličském náměstí a zdarma!!! No nekup to! A potom se hned přemístíme do parku na muziku... těšíme na úžasné kapely, vybrané pochoutky a dobré pití a hlavně na vás a skvělou atmosféru pod lipama v parku u hradeb!

Colour Meeting 2013 je tady!!!

 

05.06.2013

Drazí příznivci festivalu Colour Meeting i vy ostatní, kteří jste sem zavítali zatím bez jasného záměru, máme pro vás dnes jednu dobrou zprávu, ale zato tu hlavní: program festivalu je hotov a je už taky zveřejněn - ZDE.

Letos se dramaturgovo čelo několikrát opravdu hodně, ale fakt hustě orosilo hrůzou (dokonce i ve snu), když po změně termínu a problémy s financováním odpadlo několik původně již potvrzených účinkujících. Potom z již ohlášené první trojice kapel, vypadli Please The Trees a dlouho se nedařilo najít jiné jména, tak, aby splňovaly dramaturgovy vysoké nároky a navíc hladce zapadly jeden ke druhému, jako dílky puzzle, jako ruka k ruce, jako jin a jang, aby si v programu každý našel něco zajímavého, něco nového, něco provokujícího nebo něco, co ho třeba jen na zlomek času propojí s bezčasím... No, je to za náma, program je uzavřen a i když původní záměr byl jiný, člověk míní a život mění... a nakonec i dramaturg je spokojen s velmi vybranými lahůdkami na této festivalové tabuli.

A my věříme, že budete spokojeni i vy a od 10. do 13. července si každý v programu najdete něco zajímavého, něco nového, něco provokujícího nebo... a taky, že si užijete setkáni se známými i novými lidmi, dobré jídlo a pití, že se v parku u hradeb bude líbit i vašim dětem a po letošním studeném a propršeném jaru si taky všichni užijeme slunce, teplo a dobré počasí. Těšíme se na vás!

 

21.03.2013

Dnes je podle kalendáře první jarní den, ale zima se stále ještě krutě brání. Abychom to jaro přivolali, rozhodli jsme se zveřejnit první jména, o kterých věříme, že vás potěší a navnadí a nabudí a díky těm vibracím se něco pohne...


Pokud to náhodou nevíte, tak Colour Meeting letos slaví 10. výročí a tak jsme si řekli, že budeme taky bilancovat a slavit. A když se slaví, tak k tomu jsou potřeba nějaké květy...
Takže vám s velkým potěšením oznamujeme první lahůdku letošního Colour Meetingu - brněnské KVĚTY ! O těch není potřeba psát žádné obšírné plky, myslím, že naše publikum je zná dokonale, snad jen to, že jsou stále neuvěřitelně plodní a pořád vydávají další a další skvělá alba, to poslední se jmenuje "Bílé včely" a jako obvykle bylo nominováno na spoustu cen a některé nominace i proměnilo (Apollo). Evžene go!


Co se týče oceněných umělců, Květy nejsou zdaleka poslední: Martin Hůla aka BONUS, získal za své poslední album "Náměstí míru" v loňském roce taktéž cenu Apollo (a nominaci na cenu Vinyla). Pokud nevíte kdo je Bonus, tak... "Bonus je rap, hiphop, folk, elektronika, písničkář, kontroverze, outsider, laureát, mluvčí, debil, fenomén, si vyber"... a vy budete mít možnost tohohle typka, co vám ani sobě toho moc neodpustí, slyšet u nás s kapelou Martin Tvrdý Trio.

Nebylo to naším úmyslem vybírat jen samé laureáty a zasloužilé umělce, ale PLEASE THE TREES získali čerstvého Anděla v kategorii alternativní hudby 3 měsíce potom, co jsme se dohodli na jejich vystoupení na Colour Meetingu. Příčinou tohoto ocenění je jejich loňské album "A Forest Affair". Můžete se těšit na alternativní rock mající kořeny na divokém západě a melancholické folkové písničkářství, z kterého vás občas malinko surově vytrhne hluková kytarová stěna...

Další potvrzená jména brzy...