BLOG

22.07.2014

Vedle velmi příjemných recenzí (viz minulý příspěvek), jsme dnes dostali taky jeden report od kapely, která tvoří tuzemskou špičku a jejíž pochvaly si moc vážíme - PRAGO UNION:

"... Pokud si promotéři trhají vlasy, že nejdou naplnit nějaké olbřímí vize a padají na ně deprese z přerostlých ambicí… Jeďte se podívat na fesťáky jako je Colour Meeting. Jsou živoucím důkazem, že i poctivý menší fesťáček s rodinnou atmoškou jde uspořádat se ctí a je v konečném důsledku mnohem lepší, než nedomrdlý pokus o přebrandovaého mamuta bez duše." Celý report a fotoreportáž na webu Prago Union ZDE.

Navíc je vždycky úžasně příjemné se ujistit, že i takoví frajeři, jako jsou Kato, DJ Maro, Radimo a spol. můžou být i lidsky v pohodě a nehrát si na hvězdy. Takže velké díky PRAGO UNION + CHAMPION SOUND!!!

15.07.2014

Pár  odkazů - milá slova, která potěší - děkujeme.

SVITAVSKÝ DENÍK - Skvělá hudba i zábava pro děti

FULLMOONZINE - Colour Meeting: festival na porcelánu

FULLMOONZINE - Colour Meeting II: Hip-hop na příčku a nejrychlejší prsty na světě

FULLMOONZINE - Colour Meeting Festival, 11.7. 2014, Polička

14.07.2014

Tak a je to. Máme uklizeno. Letošní ročník festivalu skončil. Budeme se těšit na další ročník. Všem organizátorům, dobrovolníkům, nadšencům, účinkujícím, návštěvníkům patří velké DÍKY. Bez vás by festival nemohl existovat. Doufáme, že jste si festival všichni pořádně užili a teď už zaslouženě odpočíváte. Byla to paráda.

09.07.2014

Jsme ještě živí, když už s náma ani mrtví nehnou? na to se vás možná v sobotu zeptá Kato z Prago Union

VOILA! v Dobrém ránu na České televizi

Dnes ráno byli hosty Dobrého rána na České televizi zpěvačka a akordeonista kapely (který je z Hlinska) Voila!, která u nás vystoupí v sobotu. Mají nový klip a na podzim bude celá deska. 

www.youtube.com/watch

03.07.2014

Colour Meeting začíná už ve středu 9.7., kdy v Centru Bohuslava Martinů můžete shlédnout dva úžasné filmy slovenského ekologa a filmaře Erika Baláže o poslední divočině ve střední Evropě - "Vlčie hory" a "Strážca divočiny". Více infomací zde - www.arollafilm.com

 

02.07.2014

Technokrati možná zajásali - hurá, malá elektrána! Chyba, tohle je poslední kapela pátečního večera. VLOŽTE KOČKU a uvidíte ten nářez!

30.06.2014

Maďarští raraši tamburaši Söndörgö vloni zazářili na jednom z největších evropských festivalu - v dánském Roskilde - a letos je uvidime v sobotu 12.7. v Poličce. Možná se vám budou trochu zapalovat lýtka, je to fakt fofr. Pokud byste si chtěli nacvičit nějaké tanečky, tak tady je kousek z koncertu v Roskilde:

PŘEDPRODEJ vstupenek zahájen!

Neváhejte a utíkejte pro vstupenky na festival...za luxusních 214,-Kč na celý víkend pořídíte v infocentru v Poličce a v knihkupectví Martina Dolejše!

20.06.2014

Kieslowski představují nový singl Obraz z připravovaného alba Mezi lopatky. Zároveň zahajují předprodej alba včetně speciálních bonusů, kterými obohatíte nejen svůj byt, šatník, hudební knihovnu nebo seznam nezapomenutelných zážitků, ale zároveň podpoříte samotný vznik alba.  
Jan P. Muchow je producentem desky, kterou s Kieslowski natáčeli letos v zimě izolováni na severu Francie. Nahrávka vyjde 9. 9. 2014 a bude se jmenovat Mezi lopatky. První, co z alba můžete slyšet je singlová skladba Obraz. A víc potom v sobotu 12. července na Colour Meetingu!

Divadelní začátek

Pamatujete na loňské divadlo na náměstí...tak letos máme další divadelní lahůdku. Divadlo Noriho Sawy a představení VLKORYB.

Mrkňete na ukázku...šestimetrová loutka, salta mortale:

vimeo.com/79664424

Palackého náměstí Polička, pátek 11. července 2014, 17:30, vstup volný

10.06.2014

 Páteční večer roztančí kapela, o které jste asi ještě neslyšeli...jak ale pravidelní návštěvníci ze zkušenosti ví, neznáme kapely na CM jsou pecka! Těště se proto na JARA MILKA s kapelou CUBALCANICS...víc o kapele v článku:

www.fullmoonzine.cz/novinky/vybusne-kubanske-doutniky-jara-milka-the-cubalkanics 

Více o kapelách v záložce Program.

08.04.2014

PRVNÍ OHLÁŠENÁ JMÉNA

Máme pro vás první letošní zprávy a doufáme, že se vám budou líbit! Letošní Colour Meeting se bude konat ve stejném termínu jako loňský, tzn. 11. - 12. července 2014!

Takže se už můžete se těšit na omamného genia loci večerního parku mezi starobylými hradbami a svinčákem Synčákem, setkání se spoustou známých (a doufáme, že i nových) tváří, úchvatné laskominy našich nepřekonatelných kuchařek, servírované na jejich vlastním domácím nádobí, naši a páně Witzovu proslulou poličskou 11, rozkošná divadýlka pro děti a snad i pro dospělé (to podle štědrosti našich sponzorů a poskytovatelů grantů, včetně našeho milého poličského zastupitelstva) a last but not least taky hudební lahůdky z blízkých i vzdálených krajů. A rovnou vás navnadíme prvními 2 potvrzenými jmény:

PRAGO UNION + Champion Sound
Po tříletém snažení, kdy nám nepřály termíny a různé jiné okolnosti, se letos u nás konečně objeví kapela, o kterou jsme hodně stáli: PRAGO UNION včetně jejich skvělé livě kapely Champion Sound! Co deska to počin - tak by se dala stručně popsat jejich dráha posledních několika let. Historie se leckdy opakuje, jindy možná zavazuje, pravda je, že počet cen Anděl a vydaných alb Prago Union byl za poslední roky stejný: 2 (Anděl 2011 za Dezorient Express a Anděl 2012 za album V barvách). Očekávání tu asi byla a tak zatím poslední album Vážná hudba bylo na Anděla letos nominováno opět a i když nominaci neproměnilo, je jasné, že něco jako "trvalá kvalita" je poznávací značkou Prago Union. Kapelník Prago Union, Kato, byl letos zařazen jako 101. osobnost do Galerie NE, vedle jmen jako Antonín Panenka, Ladislav Klíma nebo graffiti writer Michal Škapa (více ZDE ). Horskou dráhu kariéry Adama Svatoše, vrcholy a dna z doby kapely Chaozz a toho, jak po jejím konci začal znovu od nuly, s novým jménem Kato, jak si naprosto cíleně sám vybojoval „místo na slunci“ domácí hiphopové scény a jak se mu to nakonec s Prago Union povedlo, až by to snad na nejeden happy end vystačilo, si projděte s Honzou Vedralem ZDE.

www.pragounion.cz


VOILA!
Voila! jsou jedním z objevů česko-slovenské scény posledních 2 let. Začínali s tradičními šansony Edith Piaf, což byla specializace jejich zpěvačky Zdenky Trvalcové, ale brzy se rozhodli stylový chomout shodit a skladbám přidali nová aranžmá a nový rozměr. Ačkoli původní inspirací ostatních muzikantů je většinou jazz 20. let 20. století, v hudbě Voila! čerpají z hiphopu, kabaretu, r'n'b, klezmeru, reggae a lidové hudby různých kontinentů, to vše stále v lehkém šansonovém oparu. Vive la nouvelle chanson française!

www.voila-chanson.com