BLOG

Změny v programu

Poslední dny jsme sprintovali a makali, až se z nás kouřilo. Kromě tropických veder byla důvodem skutečnost, že nám týden před festivalem ze zdravotních důvodů vypadli dva účinkující: kurdská zpěvačka Sakina a již 3 roky naplánovaní Moonshine Howlers :-(. Ale zapnuli jsme raketové motory a během 3 dní jsme našli víc než skvělé náhrady:
 
FUSION PROJECT (SK) - slovenské duo, které potěší ty, kteří mají rádi, když to na pódiu muzikantsky jistří a lítají blesky. Kytarista a multiinstumentalista Peter Luha a neméně zručný banjista Richard Ciferský, toho času usazený v USA, jsou protřelí muzikanti, kteří hrají po celém světe a s kdekým. Jejich společný Fusion Project je neobyčejné spojení elektrické kytary a banja, setkání dvou muzikantů bez žánrových hranic a zdá se, že taky bez technických limitů. Lahůdka pro gurmány a potěšení z hudby pro každého!
 
KREMA KAWA (BE) - špetka reggae, trocha ska, půl čajové lžičky inteligentního popu a hlavně vždycky párty… to bude závěrečný mejdan sobotního večera a taky celého festivalu.

14.06.2015

 !!!!!!!!!!!! PŘEDPRODEJ VSTUPENEK ZAHÁJEN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

OD 15.6.
ZA POUHÝCH 215.- Kč
 
KDE? IC Polička, Knihkupectví Martin Dolejš a IC Bystré,
případně nám napište pro rezervaci vstupenek předem. 

PS: V Divadelním klubu jsou k dispozici plakáty festivalu. Budeme rádi za šíření všemi směry. Předem děkujeme.

08.06.2015

Ve spolupráci s FESTIVALEM BOLLYWOODSKÉHO FILMU a POLIČSKÝM KULTURNÍM LÉTEM  jsme pro vás připravili letní ochutnávku TAMILSKÉHO KOLLYWOODU:

Film SOODHU KAVVUM / POHLCENI ZLEM můžete zhlédnout ve středu 8.7. v Centru Bohuslava Martinů.

www.youtube.com/watch

04.06.2015

Máte chuť nás podpořit a pomoci nám v propagaci? Brzo budou k dispozici krásné nové plakáty a letáčky...pokud byste měli zájem vyvěsit je /legálně/ ve Vašem okolí nebo pozvat Vaše přátelé prima letáčkem, pište na mail le.navratilova@centrum.cz  a domluvíme se, co a jak bychom společně zvládli zařídit. Děkujeme!!!

04.06.2015

BomBarďák není úplný vzor vašich dětí. Ale zase na něm můžete ukázat, že...
Škola se nezapaluje. Zvířata se netýrají. Rodiče se nezamykají na balkon (někdy).
Jediné, co tomuhle hiphoperovi jde, je hudba. Kdyby ho kluci nevyhodili z kapely. Folk jů!

V parku u hradeb nejen pro děti v sobotu 11.7.!

 

04.06.2015

 Kompletní rozpis kapel najdete v sekci Program... přehledně a na jednom místě!

28.05.2015

„Co znamenají Gogol Bordello pro punk, to jsou GASMAC GILMORE (Rakousko) pro sofistikované headbangers“. Takovýmhle přirovnáním počastoval vídeňské Gasmac Gilmore německý magazin Plastic Bomb. „Bláznivý mix polky, klezmeru, balkánské dechovky a metalu a lá System of a Down.“ Vraťme se na chvíli do minulého a předminulého století a podívejme se do Vídně, kde se tančil nejen vídeňský valčík, ale také česká polka. Kapely, které ji hrály převzaly nástrojové obsazení od balkánských, potažmo tureckých pochodových kapel. Ve starém mocnářství se tyhle východní vlivy hezky pomíchaly se středoevropskou melodikou a čeští muzikanti, co byli ve Vídni na zkušené si domů přivezli lesklé trumpety, pozouny, tuby a jiné plechové krasavice a co z toho vzniklo, to už známe. Ne, zatím na Colour Meetingu českou dechovku nečekejte, zatím asi nevyrostla kapela, která by to hrála podle našeho vkusu. Tímto historickým exkursem jsme jen chtěli říci, že míchání stylů a hudby odevšad tady bylo už dávno a Gasmac Gilmore nejsou výjímkou. Ale s metalem je to obzvláště pikantní, což? Gasmac Gilmore budou jedníím z headlinerů sobotního večera (11.7.).

 

A teď pro vás máme pozvání na cestu. Na dlouhou a často kamenitou cestu časem mezi starověkou a moderní Mezopotámií a dalšími zeměmi blízkého Východu. Je to cesta lidí, jejichž historie sahá 5000 let nazpět, kteří ale dnes žijí rozděleni na území čtyř států, většinou nesmí mluvit vlastním jazykem a jsou diskriminováni pro svůj původ. Je to cesta divokým Kurdistánem a provedou vás jí SAKINA & ROYE MA (Rakousko /Německo /Nizozemí). Sakina byla v 90. letech členkou kurdského uměleckého sdružení Mezopotamian Culture Centre v tureckém Istanbulu, jehož členové byli persekuováni tureckou vládou a někteří z nich za to i zaplatili životem. Sakina se podílela na organizování podzemních koncertů a akcí a nakonec musela Turecko opustit. Pokračovala v Arménii, Sýrii a iráckém Kurdistánu. Svou hudební kariáru začala jako samouk, ale později získala i hudební vzdělání. Jako zpěvačka kombinuje tradiční styly blízkovýchodniho regionu s experimentálními techikami. Doprovází ji skupina virtuózních muzikantů, jejichž hudba je plná odkazů na lidovou hudbu Kurdů z Turecka, Iráku a Sýrie, ale také třeba. Arménie. Koncert na Colour Meetingu v sobotu 11.7. bude jejich vůbec první koncert v ČR.

 

Poslední kapelou z našeho letošního programu, kterou vám představíme, je brněnské trio VLČÍ MÁG, které svými kouzly spojuje nebe se zemí a vytváří čarovné skladby prodchnuté mystikou a meditací, natolik povznášející, že můžete mít tendence během koncertu odlétnout ze své židle... pro tyto případy mají ale připraven uzemňující zvuk didgeridoo :-). Přehnané? Ne tak docela. Nás oslovila nepřeslechnutelná asociace s díly velkých minimalistů, především Phila Glasse i když kapela sama to popírá. Můžete si přát lepší důkaz mnohovrstevnatosti jejich hudby? Názvy jejich skladeb nesou příběh Vlčího Mága - Sedmivráska, Mágova vzpomínka, Bodřín, Mágův ptáček, BukStep, Mágyně, Vodopád z Hejnic. Mág je čarovná vlčí entita, která prouplouvá všemi jejich skladbami. V Poličce je uvidíte v pátek 10.7.

 

25.05.2015

A ted něco z našich luhů a hájů: bezceler, bezobav a další bezmezné variace na téma bezu, to je doména brněnské skupiny BEZOBRATŘI, kterou založili v roce 2004 tři nadšenci a výrobci lidových píšťal, koncovek a fujar ze dřeva černého bezu. Zvuk vlastnoručně vyrobených bezových nástrojů a tradiční moravské a slovenské písně jejich muzice dlouho dominovaly, postupně se k nim ale přidávali další spoluhráči a zvuk i repertoár se proměňoval. „Vycházíme z kořenů moravské a slovenské lidové hudby, ale snažíme se k její interpretaci přistupovat otevřeně a nestrojeně. Nevyhýbáme se ani vlastní tvorbě, byť je lidovostí stále výrazně inspirovaná. Nelpíme na tradiční ani dokonalé interpretaci, ale na opravdovosti a upřímnosti.“ Za své druhé album „Bezobav“ získali Bezobratři v roce 2010 žánrového Anděla a již dříve byli každým rokem mezi kapelami, ze kterých jsme sestavovali program Colour Meetingu. Někdy věci prostě musí uzrát. A pro nás Bezobratři uzráli s vydáním jejich loňského alba „Desátý den trní“. Samo o sobě to pro jeho kvalitu nic neznamená, ale sluší se připomenout, že i toto album bylo nominováno na Anděla za rok 2014. U nás je uslyšíme v sobotu 11.7.

19.05.2015

Dnes pokračujeme v odkrývání karet - odkryjte je i vy a napište nám, jestli se vám program líbí a přijedete!

MOONSHINE HOWLERSjsou banda už malinko proplešlých a stovkami pódií otřískaných pankáčů z kapel jako Queens of Everything, Twisted Rod, The Rocket Dogz, Insignificant, Jonestown a jiných, co si vzpomněli, že když cucali mlíko z flašky (tenkrát se to nosilo, milé děti), tak jejich fotříci přitom sjížděli country hity Greeenhorns, K.T.O. nebo Mustangů (jestli si teda tyhle kapely někdo z vás pamatuje?). Jejich punkové telecí léta na nich ale zanechaly drsné šrámy, takže když se slzou v oku když začali drhnout ty krásné country popěvky, vylezl z toho poněkud hyperaktivní country-punkový hybrid. A když se k nim coby zpěvák přidal opravdový Američan Brian, bylo vymalováno... Moonshine Howlers to u nás rozpálí jako závěrečná hot-tečka sobotní noci a my budeme mít radost když nám někdo z vás řekne "to nejlepčí na konec"!

 

 

13.05.2015

Dnes vám odtajníme další dvě naše akvizice, tentokrát obě ze zámoří:

GYPSY SKA ORQUESTA (Venezuela) - pokud si pamatujete veselou venezuelskou partu Big Mandrake, kteří u nás hráli před 3 lety (to to letí!), tak tohle jsou jejich kamarádi z Caracasu. Byli jste někdy v Caracasu? Já ne... ale kluci z Big Mandrake mi říkali, že je to tam hustý. Politici si mastí kapsy, jedna ruka s mafií, drogy, zbraně a občanská válka. Viděno pohledem z Caracasu, nemáme si nač stěžovat, žijeme si jako v bavlnce (tohle ale není míněno jako obhajoba našeho politického chlívku). Lidi tam sebou musejí mrsknout, aby se o sebe postarali a zároveň aby se nepřipletli někam, kam nemají. K tomu neodiskutovatelný latinsko-americký temperament a je nabíledni, jaká hudba se tam asi hraje. No ale některým muzikantům to bylo pořád málo a rozhlíželi se kolem, jak to ještě víc nakopnout. A tak objevili Balkán a cikánskou muziku a naroubovali ji na místní merengue, žhavou cumbii, globální rock, swing a oblíbené ska. Nejdřív jen jamovali v ulicích Caracasu, ale když se ulice začaly ucpávat tančícíma lidma, všimli si jich pořadatelé festivalů a tak vznikli Gypsy Ska Orquesta. A vy si tuhle jízdu budete moci užít na Colour Meetingu v pátek 10.7. v noci!

SUZIE STAPLETON (Austrálie) – z úplně opačné strany světa a taky s úplně jinou hudbou k nám přijíždí australská písničkářka Suzie Stapleton. Žádné tanečky a ejchuchu, ale dotek prázdnoty a pocit, jako když plavete přes černé jezero o kterém nikdo neví, jak je hluboké... důraz na první těžkou dobu... žádné tralala a obladi oblada, ale Obladi Diablo... tak se jmenuje její poslední album. Těžko ale čekat bezstarostné a naivní úsměvy, když hned za městem, kde vyrůstáte, žije obávaný Tiger Snake a spousta jiných potvor a váš hudební vkus formují od dětství písně Nicka Cavea. Ale tak, jako k sobě patří jin a jang, světlo a stín nebo žár výhně a chladná ocel, tak i ke Colour Meetingu patří hudba různých tváří. Suzie Stapleton zpívá o těch temnějších věcech tohohle světa. V sobotu 11.7.

11.05.2015

A máme zde další potvrzená jména:

DUNAJSKÁ VLNA - pamatujete si na legendární kapelu Dunaj? Kapelu, kterou prošly takové osobnosti, jako Iva Bittová, Pavel Koudelka, Pavel Fajt nebo Pavel Richter a která byla pro nejednoho hudebního fanouška vůbec nejlepší, ale také nejoriginálnější domácí kapelou 90. let.? Dunaj skončil v roce 1998, když v pouhých 43 letech zemřel její frontman Jiří Kolšovský. A od té doby si všichni šli po svých, dělali vlastní projekty nebo nastoupili do dalších kapel. A žádostem o obnovení Dunaje tvrdě vzdorovali. Časy se ale mění a temně podmanivé písně se znovu vyvalily nahoru jako dunajská vlna. Začátkem tohoto roku se objevila zpráva jako z Blesku - dva ze zakládajících členů Vladimír Václávek a Josef Ostřanský tuto legendu oživili pod názvem Dunajská vlna. Nečekali jsme ani vteřinu, takže vy budete mít možnost vidět a slyšet Dunajskou vlnu v její čerstvé síle. Sestavu doplňuje za bicími Míša Antalová nebo Daniel Šoltis a na vás čekají skladby z pěti alb Dunaje, plné energie, která se nevrací k tomu, co bylo, ale nese se vpřed jako Dunajská vlna.

Video "Barvy"

CLARINET FACTORY - užíváme si tu výsadu a potěšení, že jste tak úžasné publikum, které dokáže ocenit hudbu mnoha podob a tváří a nemusíme se ohlížet na to, jak by "správný letní festival" měl vypadat, ale můžeme si dovolit naservírovat vám v hlavním čase překvapení a lahůdku z trošku jiného soudku: Dámy a pánové, jedním z letošních headlinerů jsou famózní Clarinet Factory!!! Kdo zná, ten ví, kdo nezná, ať se nechá překvapit, těšíme se na mráz běžící po zádech v noci pod hvězdami...

14.04.2015

Tak přátelé, ledy se hnuly, ptáci řvou své rock'n'rolly, jaro je tu a tak vám k tomu všeobecnému veselí přidáme pár prvních potvrzených jmen, aby vaše radost byla úplná:

ZUBY NEHTY - aneb legenda se vrací... po 15 letech nahrály děvčata (a taky páni) vloni nové řadové album Kusy a jsou na roztrhání. No to přece nemůžeme nechat bez povšimnutí! Zuby Nehty zahrají v Poličce v pátek 10. července!

POLETÍME? - jasně, že poletíme, kdo by nechtěl létat s partou dobře vypadajících mužů? A jelikož Poletíme? jsou téměř místní borci, tak se na ně určitě už spousta z vás těší. Blbnout a pogovat při jejich turbošansonech, banjo punku a jazz kroskántry budeme taktéž v pátek 10.7.

LONGITAL (SK) - na prstech jedné ruky by jste mohli spočítat kapely, které na Colour Meetingu hrály víc než jednou a ještě by vám nějaké zbyly (ty prsty). Longital se to letos podaří už potřetí! Ale fakt to jinak nešlo... když jsme viděli jak se Dano a Shina rozzářili a rozletěli s jejich staronovým bubeníkem Mariánem Slávkou, hned jsem žhavil telefon. A aby toho nebylo málo a nebilo to do očí, tak nám Dano slíbil, že nahrají nové album :-) aby teda jako byl důvod... ale jak říkám, ten pravý důvod je ten, že jsme nemohli odolat. Podívejte se třeba na tohle video. A tady video z natáčení desky.... a ktosi povedal "A to je všetko?". Nie, všetko uvidíte v sobotu 11. júla (července).

A další jména brzy!

A taky se můžete těšit na náš nový grafický vizuál, plakát a taky web. Ale všechno popořádku, zatím si užívejte ještě ten starý :-).

 

 

Colour Meeting 2015

Tak přátelé, ledy se hnuly, ptáci řvou své rock'n'rolly, jaro je tu a tak vám k tomu všeobecnému veselí přidáme pár prvních potvrzených jmen, aby vaše radost byla úplná:

ZUBY NEHTY - aneb legenda se vrací... po 15 letech nahrály děvčata (a taky páni) vloni nové řadové album Kusy a jsou na roztrhání. No to přece nemůžeme nechat bez povšimnutí! Zuby Nehty zahrají v Poličce v pátek 10. července!

POLETÍME? - jasně, že poletíme, kdo by nechtěl létat s partou dobře vypadajících mužů? A jelikož Poletíme? jsou téměř místní borci, tak se na ně určitě už spousta z vás těší. Blbnout a pogovat při jejich turbošansonech, banjo punku a jazz kroskántry budeme taktéž v pátek 10.7.

LONGITAL (SK) - na prstech jedné ruky by jste mohli spočítat kapely, které na Colour Meetingu hrály víc než jednou a ještě by vám nějaké zbyly (ty prsty). Longital se to letos podaří už potřetí! Ale fakt to jinak nešlo... když jsme viděli jak se Dano a Shina rozzářili a rozletěli s jejich staronovým bubeníkem Mariánem Slávkou, hned jsem žhavil telefon. A aby toho nebylo málo a nebilo to do očí, tak nám Dano slíbil, že nahrají nové album :-) aby teda jako byl důvod... ale jak říkám, ten pravý důvod je ten, že jsme nemohli odolat. Podívejte se třeba na tohle video. A tady video z natáčení desky.... a ktosi povedal "A to je všetko?". Nie, všetko uvidíte v sobotu 11. júla (července).

A další jména brzy!

A taky se můžete těšit na náš nový grafický vizuál, plakát a taky web. Ale všechno popořádku, zatím si užívejte ještě ten starý :-).

15.02.2015

Pro nedočkavé máme první dobrou zprávu: Colour Meeting 2015 proběhne 10. - 11.7. 2015. První potvrzená jména již brzy.  

 

 

 

 

 

Colour Meeting 2015

Pro nedočkavé máme první dobrou zprávu: Colour Meeting 2015 proběhne 10. - 11.7. 2015. První potvrzená jména již brzy.