ARCHIV PROGRAMU

2016

 

 

 

MANU DELAGO HANDMADE /A/

Znáte Hang, takový kovový samozvučný idiofon, který připomíná létající talíř a mu je teprve šestnáct? Rakouskému sympaťákovi Manu Delago se totiž přezdívá “Mr.Hang” a Colour Meeting bude jeho první festivalové vystoupení v ČR, takže dost exkluzivní nadílka!!! Začínal jako bubeník, ale potom, co objevil švýcarský instrument Hang, se dostal na vrchol hudební scény. O tom mimo jiné svědčí i seznam jeho spolupracovníků - Anoushka Shankar, Joss Stone, Cinematic Orchestra a především Björk! Jeho poslední album Silver Kobalt vyšlo pod hlavičkou prestižního brightonského labelu Tru Thoughts. Celé uskupení Handmade je mimořádně vydařeným projektem, každý z hudebníků hraje na několik nástrojů, výsledek je vyvážený a dechberoucí. Nezapomenutelný hudební zážitek, značka: must-see!!!

www.manudelago.com

 

MYDY RABYCAD

Mladá, chtělo by se napsat až čerstvá, elektroswingová kapelka z Prahy stihla za necelé čtyři roky hudební kariéry už mnoho: koncerty v Británii, Německu, turné v Koreji. Chystají se na legendární Glastonbury festival a taky na Colour Meeting! Jsou plní života, jejich hudba je strhující, provokativní, rafinovaná a nikoho nenechá v klidu. Jsou jasnými adepty na mezinárodní hvězdnou kariéru…značka: mládí vpřed v pátek o půlnoci!

www.mydyrabycad.cz

 

 

DŽAMBO AGUŠEVI ORKESTAR /MK/

Balkánská dechovka jak se patří! Makedonec Džambo Agušev, je opradovým mistrem trumpetistou, vždyť taky vyhrává soutěže na srbském festivalu Guča zvaném „balkánský Woodstock“, zřejmě nejprestižnější událost tohoto typu. Frontmana společně s jeho početným fenomenálním orchestrem uvidíte v sobotu večer a bude to jízda: neposednost balkánské, temperament cikánské a vášeň turecké hudby... sám Agušev říká, že by při pohledu na spokojené tančící publikum dokázal hrát celou noc! Celou noc to nepůjde, ale neměli bychom ho zklamat. On zaručeně nezklame nás!!!

Facebook

 

 

JUSTIN LAVASH /UK/

Charismatický chlapík, syn Irky a Američana s britským občanstvím, který žije posledních deset let v Čechách, o nichž tvrdí, že jsou skvělá země /no, my si to taky myslíme!/ i přes to, že Češi neumí ocenit své talenty... ale především fenomenální kytarista a performer. Jeho hudba se ubírá napříč styly mezi blues, folkem a jazzem. Virtuózní hra na kytaru často nechá užaslé publikum s otázkou, jak dokáže jeden muž na jeden nástroj vytvořit polyfonii tolika vrstev. Jeho uhrančivý zpěv je třešničkou na dortu… V květnu 2015 vydal desku Changing of Tides. Je vyhledáván mnoha českými umělci: spolupracuje s Lenkou Dusilovou, Michalem Horáčkem, Monikou Načevou, Radůzou nebo Vladimírem Mertou.

Bandzone

Rozhovor na Fullmoonzine.cz

 

 

ČINNA

aneb když se sejde “Komár” a “Hmyzák”: jména i samotný název kapely se zdá být povědomý a to proto, že “Hmyzáka” znáte třeba z Žen nebo Psích vojáků. Na české scéně působí už desítky let, ale jejich různé personální obměny i široký hudební záběr posluchače trochu mate. Nejnovějšíi album Takový pěkný koníček se ale poslouchá samo a užuž by člověk chtěl, aby před ním chlapi stáli a dávali to naživo! Tak si je nenechte ujít!

www.cinna.cz

 

 

MIRAMUNDO /INT/

MiraMundo přijedou z Barcelony, ale tahle kapela je vpravdě mezinárodní: Lídr Luiz Murá je z Brazílie, ale má kořeny taky v Japonsku, Itálii a Portugalsku a další členové kapely pocházejí z Mexika, Itálie a Katalánska.MiraMundo hrají mix různých stylů od bossa novy, přes japonskou lyriku, španělské rytmy až po srbskou hudbu. Zdánlivě nespojitelné se snoubí podmanivým způsobem ve zvuku této jedinečné kapely, vpravdě světového zvuku. Přijedou z Barcelony ale s jejich hudbou procestujete celý svět... v sobotu odpoledne.

www.miramundomusica.com

 

 

PONK

Brněnské trio vychází se svých moravských kořenů a dlouholetého působení ve folklorních souborech. Společně hrají tři roky a už letos mají na triku za album Postfolk Anděla v kategorii World music. I přesto a nebo proto, že vycházejí z lidové hudby, je jejich tvorba aktuální a blízká širokému spektru posluchačů nejen u nás ale i v zahraničí /bodovali v Top20 World Music Charts Europe/. I média a recenzenti o nich mluví v superlativech! Inu, těšme se na Michal Krystýnek – zpěv, housle / Eduard Tomaštík – cimbál /Jakub Nožička – kontrabas.

www.ponktrio.cz

 

 

THE GODDAMN GALLOWS /US/

Něco drsnějšího? Syrovějšího? Pětice potetovaných Amíků tak rozhodně působí a svým způsobem taky je a je to zatraceně dobré! Svůj styl sami nazývají hobocore a jiní mu říkají gypsy-punk nebo americana-punk a jejich síla tkví v prchlivých a výbušných koncertech a v nakažlivých a spontánních erupcích nepředvídatelnosti. To nelze popsat, to musíte zažít. Tihle vousáči totiž ví jak na to…v sobotu v noci!

www.thegoddamngallows.com

 

DÁŠA FON FLAŠA /SK/

Pokud byste čekali dlouhovlasou vílu s kytarou, jste na omylu. Tenhle slovenský sympaťák hraje /prý odjakživa/ folk-punk. Má jasné názory, které dokáže skvěle a směle hrát těm, co poslouchají. A hraje opravdu hodně, je neustále “on the road”, muzikant a punkáč tělem i duší, ale pozor ne ide o koncerty, ale o stretnutia! "Život „on the road“ ma naučil neojebávať a žiť poriadne, naučil ma zodpovednosti, ktorá je vernou družkou slobody."

Bandzone

Rozhovor na Fullmoonzine.cz

 

 

LELEK /PL/

Lelek je, vedle čápa, pták spojený s duchovním člověkem; nemusí být to být Lelek kozodoj, ale jakýkoli mýtický pták, někdy také bývá zaměňován s netopýrem. Jeho název odkazuje k jednomu ze stavů duší zemřelých a také k místu jejich pobytu: Lala "
Lelek je také nová polská supergroup, složená ze členů rockových, reggae i folkových kapel Vavamufin, R.U.T.A., Power of Trinity a dalších. Jejím duchovním otcem je Maciej Szajkowski, lídr Kapely ze wsi Warszawa. V dnešní zjitřené době, kdy tak často mluvíme o své identitě se Lelek obrací do dávné polské pohanské minulosti a ptá se po jejích kořenech. Je skutečně pravda, že polskou identitu vytvořila křesťanská církev? To je dobrá příležitost k zamyšlení nad kořeny naší vlastní identity, k zamyšlení kdo byli a odkud přišli lidé, které nazýváme našimi předky.
Po dvouleté práci při prohledávání archívů a skládání hudby vydali Lelek v letos dubnu své debutové album "Brzask Bogów" (Rozbřesk bohů) a Colour Meeting má tu čest a výsadu hostit úplnou premiéru jejich koncertu!!!

Facebook

 

MICHAL BYSTROV

Český novinář, básník, překladatel a muzikant, jeho texty najdete třeba i v čítankách pro páté třídy, Reflexu a UNI . Hraje na kytaru a foukací harmoniku, jeho texty jsou chytré a lahodí uchu. Slyšet jej budete moci v komorním prostředí hudebního stanu…

www.michalbystrov.cz

 

 

KASPAR MELICHAR

Chybí tam někdo třetí? Určitě ne... Kaspar Melichar je sólový projekt dvou členů skupiny První hoře: Milana Urzy /zpěv, kytara/ a Roberta Rajse /klávesy, samply/. 26. května vydali debutovou desku Velká derniéra, kterou představí v pátek 22/7 v Poličce.

“Byl to zajímavý a zvláštně temně krásný úsek mého života, kdy jsem po nocích se sklenkou vína skládal tyhle písně a pak jsme je jednu po druhé, vždycky po měsíci, v Robertově studiu přiváděli na svět"... "než se z té zvláštní houštiny začala rodit píseň a potom i celá deska. A my jenom s úžasem přihlíželi, jak vzniká hudba. Celá tahle deska je jeden můj velký splněný sen, osobní zpověď, pečeť jednoho dlouhého, vlastně celoživotního kamarádství a hudebního bratrství…” Milan Urza

Bandzone

 

 

WWW NEUROBEAT

Když už jsme pro vás téměř měli namíchaný letošní programový koktejl mnoha žánrů, věděli jsme, že nám tam pořád ještě chybí ta poslední dokonalá ingredience... možná něco trošku tvrdšího? nějaká elektronika nebo hiphop? nebo experiment na odlehčení těch možná až příliš krásných a lehkých letních nálad... a taky, že by možná nebylo od věci, vedle těch skvělých, ale zatím pro vás neznámých zahraničních překvapení, nabídnout vám nějaký český trhák, který znáte, nějakou prověřenou, ale nestračkózní kvalitu... no, a tohle všechno představují WWW Neurobeat a vy je můžete vidět a slyšet v sobotu v podvečer!

Bandzone

 

 

ADO JURÁČEK /SK/

Ado Juráček je slovenský písničkář, cestovatel a zakladatel volné komunity nezávislých písničkářů "Folkie". V tom, co dělá, se inspiruje folkovým hnutím 60. a 70. let a také např. havajskou hudbou. V roce 2015 procestoval se skládací kytarou Little Jane Kalifornii a Havaj a z této cesty natočil video deník "Na cestách s Little Jane." A tak jsme ho objevili my a vy ho můžete slyšet v hudebním stanu v sobotu 23/7.

www.adojuracek.sk

 

 

VISAR KASA (KS)

Z exotického Kosova do Poličky přijede písničkář Visar Kasa. V 5 letech začal hrát na piano a ve 13 skládat. Prošel několika kapelami různých žánrů (rock/pop/elektronika) a v současné době studuje skladbu na Vienna Conservatory. V jeho skladbách můžete objevit vliv amerických písničkářů jako např. Lou Reed nebo Randy Newman. Slyšet ho můžete v hudebním stanu v sobotu 23/7.

Soundcloud

 

 

VÝSMĚCH?

Tak tohle jste ještě na Colour Meetingu neviděli a neslyšeli - dark wave a zároveň poličská legenda! Ano, všem místním je to jasné: "Výsměch?" Pro pražáky a podobně vzdálené jen stručně zmíníme, že jejich kořeny sahají až do roku 1996, první album ale vydali teprve v loňském roce a titulní skladba "Thorns" byla hned zařazena na prestižní zahraniční kompilaci "33 GOTH BANDS YOU SHOULD KNOW part II" u Gothic Music Records. You Should Be There on Friday 22th!

www.vysmech.com

 

 

BRATŘI V TRICKU

Prasečí cirkus

Přáli jste si někdy, aby prase mělo křídla? Prasečí cirkus vás vláká do světa dvou podivínů, kteří bezmezně věří, že kdyby to tak bylo, celý svět by byl krásnější! Nečekejte žádné chlívárny, čuňárny ani prasárny, pouze vkusný prasečí humor. Nechte se unést na prasečích křídlech a vězte, že z představení budou chrochtat blahem statní vepři, krásné bachyně i malá selátka, zkrátka celá rodina. Vzhůru s prasetem v pátek 22.7. od 17:15 na Palackého náměstí v Poličce!

 

LONG VEHICLE CIRCUS

Gangsterka

Chůdy vnímají jako součást svých těl, jsou mistři svého oboru... v Čechách naprosto ojedinělý projekt, který propojuje umění chůze na vysokých chůdách s bravurním zvládnutím tance, akrobacie, pantomimy a nového klaunství. Rozdíl mezi představeními Long Vehicle Circus a “obyčejnými” chůdaři je především v kvalitě interpretů a v nutném předpokladu, že  každým číslem něco nového sdělují, řadí se po bok představitelů nového cirkusu v Česku. V pátek 22. července okolo šesté večerní nás společně zavedou z Palackého náměstí, kde předvedou svoji Gangsterku, i do víru zábavy a hudby do parku k hradbám!
 
 

12:PIET

Z hlubokého undergroundu moravského slovácka pod Javořinú a před Rokytnú, tam, co je gde furt kam klesať (downgrade forever), z dědiny, gde sa na 98% narodil náš učitel národú Janošek Komenských, z Nivnice od Uherského Brodu, the best kept secret of Horňácko aj Dolňácko, na scéně od roku 1996, ale v Čechách zatím neobjevené (Colour Meeting rulez)! Dámy a páni, pozor, přicházajú šohaji, co sa stým nepářú, alias hrob-pop v podání 12:PIET!!! Sobota 23/7 v noci, to bude mazec!

Bandzone

 

ZEMĚZNĚNÍ - PAVEL A BĚTKA JASANŠTÍ

Zní to ze mě nebo Země?

Sposta nástrojů, bubnů, bubínků, udělátek a dva báječní muzikoterapeuti. Na všechno se smí sahat, vyzskoušet si a pod vedením Bětky a Pavla se rozezníme a vše rozezníme. Malí i velcí se nemůžou dočkat, až se uvolní místo u nástrojů...všichni budou mít šanci!

 

DIVADLO TOTEM - UMĚNÍ MĚNÍ

Tomáš a Tereza Machkovi, které jste už v Poličce mohli vidět, se vrací k hradbám nejen  s indockou pohádkou o Nirdhanatovi. Jejich představení uvidíte v sobotu od 14:00 a 16:50 u hradeb hned u vstupní brány do areálu festivalu.

www.umenimeni.cz

 

 

 

2015

STŘEDA 8.7.
Soodhu Kawwu / Pohlceni zlem, film / Kollywood,

PÁTEK 10.7.
Squadra Sua - Bomberos, divadlo na náměstí
VLČÍ MÁG
ZUBY NEHTY
DUNAJSKÁ VLNA
POLETÍME?
GYPSY SKA ORQUESTA (VEN)

SOBOTA 11.7.
LD Maminy - Malá indiánská pohádka
Příhody kluka Bombarďáka
BOZOBRATŘIi
LD Maminy - Černá a bílá Fróna - divadlo pro děti
FUSION PROJECT (SK)
Bubnování s Bětkou a Pavlem Jasanskými (pro děti)
SUZIE STAPLETON (AUS)
LONGITAL (SK)
CLARINET FACTORY
GASMAC GILMORE (A)
KREMA KAWA (BE)

 

 

2014

 
STŘEDA 9.7.
Film: Vlčie hory (rež. Erik Baláž), dokument, Slovensko, 48min. 
Film: Strážca divočiny (rež. Erik Baláž), dokument, Slovensko, 52min.
 
PÁTEK 11.7.
Divadlo Nori Sawa - Vlkoryb
DO VĚTRU
MIREK KEMEL s kapelou + Vladimír Javorský
JARO MILKO & CUBALKANICS (CH) 
TRABAND
VLOŽTE KOČKU
 
SOBOTA 12.7.
Praprapohádka -  divadlo Toy Machine
BEATA BOCEK a přátelé
Živě ilustrovaná pohádka – divadlo Toy Machine
VOILA!
Hrátky s odpadky - Divadlo z pytlíčku
MOSAIC (PL)
Zeměznění - bubnování Bety a Pavla Jasanských
KIESLOWSKI
PRAGO UNION + Champion Sound
SÖNDÖRGÖ (HU)
BEANS & BULLETS (SK)
TiNG
 
 

2013


PÁTEK 12.7.
Divadlo ZIRKMIR (NOR) - Ad Undas
CESTÁRIUM
KVĚTY
ÖŠKESTAR (HU)
THE CELLMATES (SK)
 
SOBOTA 13.7.
Divadlo - Tomáš Machek - O Smolíčkovi
MARIMBA MAMA
Divadlo Ekodomov - Vivat Kompostela aneb jak se jádřinec Rubín vrátil tam, odkud přišel
BONUS a MARTIN TVRDÝ TRIO
Zeměznění - muzikohrátky a bubnování s Bety a Pavlem Jasanskými
ZINGAROS (ARG)
Biodivadlo Napříč - Brain-Body-Bastards
LENKA DUSILOVÁ & Baromantika
WATTICAN PUNK BALLET (ARM)
R.U.T.A. (PL)
BRAINTHEFT(D)
DISCOBALLS
 
výstavy :
Učíme se příběhy - ochutnávka zajímavého projektu, výstava v areálu festivalu ukáže portréty zajímavých lidí.
Fotografie festivalu krátkých filmů Tell it quick.
 
workshopy :
Buttony - originální placky nejen s logem festivalu
M.O.S.T. - občanské sdružení zaměřující se na pomoc Tibetu a tibetským uprchlíkům v Indii a na pomoc malým buddhistickým mnichům a mniškám v indických Himalájích.
 
prezentace:
EKO-CESTY - Stanislav Miler, www.ekocesty.info
 
 
2012
 
STŘEDA 18.7.
20:30 - 
 
 
2011
 
STŘEDA 20.7.
20:30 - 
 
 
2010
 
ČTVRTEK 17.6.
20:30 - 
 
 
2009
 
STŘEDA 10.7.
20:30 - 
 
 
2008
 
 
STŘEDA 10.7.
20:30 - 
 
 
2007
 
 
STŘEDA 10.7.
20:30 - 
 
 
2006
 
 
STŘEDA 10.7.
20:30 - 
 
 
2005
 
 
STŘEDA 10.7.
20:30 - 
 
2004
 
 
STŘEDA 10.7.
20:30 -
 
 
2003
 
 
STŘEDA 10.7.
20:30 -